Piątek, 03 grudzień 2021                                 www.OazaMilosci.2Q.pl
 

   Menu główne
:: Strona główna

:: Walentynki
:: Miłosne sms-y
:: Aforyzmy
:: Afrodyzjaki
:: Rodzaje miłości
:: Inne języki
:: Romeo i Julia
:: Mowa kwiatów

:: Forum
:: Kontakt
:: Reklama

   Reklama

Portal ślubny, ślub, wesele
Portal dla kobiet
Sennik

  

RODZAJE MIŁOŚCI

Badania wykazują, że na miłość składać się może sześć podstawowych komponentów:
  1. Miłość fizyczna (erotyczna) romantyczna, zwana Erosem. Eros opiera się na cechach i doświadczeniach fizycznych. Kochankowie tego typu szukają partnerów atrakcyjnych fizycznie.
  2. Zabawowa, zwana Ludus (od łacińskiego słowa znaczącego "bawić się"). Miłości ludycznej nie bierze się zbyt serio. To zabawa pełna przekomarzeń, flirtu i niefrasobliwośći.
  3. Przyjacielska, zwana Storge (od słowa znaczącego rodzicielskie uczucie). Ten typ miłości związany z przyjaźnią i faktem, że partnerzy mają podobne zainteresowania i wspólnie działają.
  4. Podporządkowana, zwana Mania. Miłość tego rodzaju opiera się na niepewności i niepokoju. Jest zaborcza, obcesyjna i niepewna samej siebie. Kochankowie tego typu zdolni są do niecodziennych i dziwacznych wyczynów, aby zwrócić na siebie uwagę partnera i są całkowicie uzależnieni od uczuć, jakie doń żywią.
  5. Miłość listy zakupów, zwana Pragma (od słowa pragmatyczny - czyli praktyczny). Pragma uważa, że każdy związek musi być udanym i praktycznym przedsięwzięciem. Kochankowie tacy zwracają uwagę na pochodzenie partnera i jego cechy - takie jak stosunek cło religii i polityki - zanim sami się zaangażują.
  6. Miłość dająca, zwana Agape (słowo oznaczające bezinteresowną, chrześcijańską miłość braterską). Agape to bezinteresowne współczucie i kochanek tego typu poświęci wszystko dla korzyści partnera.


źródło:
"Bez Tajemnic" - dwutygodnik  
   Reklama

Copyright © 2Q.pl 2005 r. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Linki sponsorowane: Iwona Młyńska Dentafem