Piątek, 03 grudzień 2021                                 www.OazaMilosci.2Q.pl
 

   Menu główne
:: Strona główna

:: Walentynki
:: Miłosne sms-y
:: Aforyzmy
:: Afrodyzjaki
:: Rodzaje miłości
:: Inne języki
:: Romeo i Julia
:: Mowa kwiatów

:: Forum
:: Kontakt
:: Reklama

   Reklama

Portal ślubny, ślub, wesele
Portal dla kobiet
Sennik

  

AFRODYZJAKI

Czym są?

Substancja o działaniu pobudzającym seksualnie. Oczekiwano po niej prowokowania pożądania u adorowanej osoby, zapewnienia sprawności seksualnej, leczenia zaburzeń seksualnych, pomocy w sztuce miłosnej. Te właściwości przypisywano licznym roślinom, owocom, zwierzętom i minerałom na podstawie doświadczeń, mitów, magii i podobieństwa do narządów płciowych. Obecnie jako afrodyzjaki uznaje się środki działające wybiórczo na podniecenie seksualne przez: działanie miejscowe na nerwowe zakończenie, ośrodki seksualne, które znajdują się w rdzeniu kręgowym i w centralnym układzie nerwowym, które podrażniają układ moczowo płciowy.

Bogowie w czasach antycznych czerpali siły zmysłowe z ambrozji - potrawy przyrządzanej z kaszy jaglanej i miodu. Egipscy faraonowie, by sprawdzić się w roli kochanków, jedli deser, będący mieszaniną suszonych liści akacji i świeżego miodu. Mędrcy Dalekiego Wschodu odkryli pobudzające właściwości korzenia mandragory, a muzułmanie - mleka kokosowego. Od dawna więc wierzymy, że są potrawy, które zaostrzają erotyczny apetyt. Po ich zjedzeniu krew szybciej krąży, lepiej funkcjonuje układ płciowy i wydziela się więcej hormonów. Nasza skóra jest wrażliwsza na dotyk, a wyobraźnia, zwłaszcza erotyczna, nie zna granic. Co prawda specjaliści są zdania, że niektóre specjały wprawiają w intymny nastrój tylko dlatego, że dodają energii, ale przecież wiara czyni cuda!

AGAWA
Powstaje ono przez fermentację słodkiego soku wydobywanego z łodyg rośliny. I właśnie temu oszałamiającemu produktowi przypisuje się właściwości afrodyzyjne. Z gatunku agawy o nazwie Aqave tequiliana destyluje się wódkę tequilę, a z innych odmian wódkę mezcal.

ANANAS
Spożywany z dodatkiem chili z miodem w zalewie z białego wina pobudza siły miłosne nawet u najbardziej wyczerpanych pożeraczy serc.

AWOKADO
Pestki i miąższ ze świeżego awokado nie tylko wzmagają potencję, ale powodują także wzrost "ciekawości seksualnej".

BAZYLIA
Działa pobudzająco i także jest afrodyzjakiem. Używamy jej często do przyprawiania potraw. Wszystkie rodzaje bazylii zawierają olejki eteryczne i witaminy. Uprawiana w Indiach tzw. święta bazylia miała zapewniać zdrowie, płodność, odstraszać demony.

CZEKOLADA
Ma działanie pobudzające, nieco zbliżone do kofeiny. Badania wykazały w niej też obecność fenyloetyloaminy - taką samą substancję produkuje mózg wtedy, kiedy ktoś jest zakochany. Okazuje się więc, że czekolada nie tylko tuczy, lecz także sprawia przyjemność duchową. Dlatego też tak często ofiarowuje się czekoladę w prezencie, a jej zajadanie poprawia humor.

DYNIA
Oprócz tego, że pomagają w zapobieganiu rozrostowi prostaty, pestkom dynii w tantrze przypisywano właściowści afrodyzyjne i rytualne. Nasiona zawierają bowiem tłusty olejek, białko i witaminę E, która najprawdopodniej jest bardzo ważna dla prawidłowego życia seksualnego.

GOŹDZIK
Ma działanie oszałamiające. Chińczycy żuli goździki w intymnych sytuacjach, w Indiach jeszcze teraz w ten sposób poprawia się oddech.

GRANAT
Nazywany jest jabłkiem miłości. Jego sok zawiera fitoestrogeny.

IMBIR
W medycynie azjatyckiej korzeń uchodzi za "gorący", powodujący ogień w ciele. Prawie wszędzie, gdzie rośnie, imbir używany jest jako afrodyzjak. Zawiera olejek eteryczny i substancje ostre. Oba składniki działają na trawienie, krążenie krwi i ogólnie stymulująco.

JOHIMBE
W medycynie używana była całkiem serio jako środek leczący impotencję i oziębłość płciową. Niestety wykazuje szereg niepożądanych działań ubocznych i należy ją stosować tylko za poradą lekarską.

KAWA ARABSKA
Jeśli pije się ją jako afrodyzjak należy dodać kardamonu i miodu, wtedy działa najlepiej.

KMINEK
zaliczany jest do afrodyzjaków - zwiększa bowiem wrażliwość narządów płciowych.

KOLENDRA
Działająca pobudzająco rośnie w niemal każdym zakątku świata i od dawna używana jest jako afrodyzjak. Jej rozdrobnione owoce wydzielają charakterystyczny zapach. Używana jest jako przyprawa do wielu potraw. Zawarty w jej owocach olejek eteryczny jest wrażliwy na światło i dlatego musi być przed nim chroniony. Kolendra moczona w winie stanowiła napój miłosny.

KOPER BULWIASTY
Wpływ kopru na wzrost potencji u mężczyzn docenili już przed wiekami mieszkańcy Indii. Kamasutra opisuje zielone warzywo, z którego sporządzano miłosny napój i dodawano do potraw. Ten popularny ogrodowy w połączeniu z alkoholem także podobno budzi namiętność i wprowadza w stan podniecenia. Suszone liście i owoce kopru zaparza się w grzanym winie. Pije się wolno, najlepiej we dwoje. Taki napój każdego mężczyznę zachęci do działania.

KOZIERADKA
Kiedy jest żółta i świeża, należy ją rozdrobnić; to zwiększa wigor. Zawiera dużo białka, fitoestrogeny. Stosowana w leczeniu kobiecej niepłodności.

LUBCZYK
Nalewka na lubczyku to chyba najbardziej znany afrodyzjak, a wszelkie zioła potęgujące afekt (nasięźrzał, nietotę, firletkę pierzastą czy przywrót) zwą lubczykami lub lubystkami. Popularne stało się powiedzenie "zadać komuś lubczyku".To aromatyczne ziele od wieków służyło do krzepienia sił witalnych, a w związku z tym do większej sprawności w łóżku.

MAK KOLCZASTY
To daleki kuzyn naszego maku, ale czasem dostępny na polskich bazarach. Zadrapana roślina wydziela sok o narkotycznym i erotycznym działaniu.

PIETRUSZKA
W starożytności uchodziła za symbol odrodzenia, a w średniowieczu za jej pomocą odprawiano miłosne czary. Dzisiaj naukowcy wykazali, że korzeń pietruszki jest bogaty w olejek eteryczny o nazwie apiol, wykazujący działanie drażniące na mięśnie macicy i mogący tym samym doprowadzić do seksualnego pobudzenia.

POKRZYWA
Można ją przyrządzać na dwa sposoby. Owidiusz twierdził, że pieprz utarty z nasionami i wiązkami pokrzywy pobudza żądze opadających z sił mężczyzn. Arabowie zaś leczyli impotencję, jedząc nasiona pokrzywy w miodzie.

PORY
Mają w sobie składniki przyspieszające krążenie krwi, a owo krążenie właśnie jest w materii erotycznej niezbędne. Mowa tu oczywiście nie o zielonych badylach dodawanych do rosołu, lecz o przyjemnie pachnących cebulkach. Pokrojone, posolone, a później spryskane sokiem z cytryny są znakomitym dodatkiem do dań mięsnych. Sałatkę z porów radzimy podawać ze zrozumiałych powodów, tuż przed położeniem się do łóżka.

SELER
Jest to chyba jeden z najtańszych i najpopularniejszych afrodyzjaków na świecie. Jako afrodyzjak opiewany był już w starożytnych pieśniach. Szczególne działanie wykazuje podobno surówka z selera: wzmacnia odpowiednie organy i zwiększa ich siłę oraz długość działania.

SŁONECZNIK
Starożytni Majowie gotowali płatki kwiatów i pili jako afrodyzjak. Dawniej zalecano też smażyć świeże płatki słonecznika z solą i pieprzem, ponieważ dają one ponoć "większą moc do małżeńskich poczynań".

STORCZYK
Starożytni Grecy sporządzali z niego tzw. satyrion, czyli napój miłosny, który "z każdego mężczyzny czynił płodnego i jurnego satyra". Dzisiaj storczyk jest wprawdzie chroniony, ale nadal skuteczny, ponieważ cena, jaką gotowi jesteśmy i musimy za niego zapłacić, jest najlepszym dowodem naszej miłości do pożądanej osoby.

TRUFLE
Od czasów rzymskich idzie za nimi fama, jakoby były afrodyzjakiem. Badacze tłumaczą zaś, że są bogate w proteiny i wzmacniają siły witalne. Są też słynne z racji wysokiej ceny.

WANILIA
W Ameryce strąki wanilii afrodyzjakiem były "od zawsze". Łączono je przeważnie z kakao. Dzisiaj w homeopatii zaleca się wanilię jako afrodyzjak i środek leczniczy przy impotencji.

WINOROŚL
Sporządzane z niej wino uchodzi za cudowny afrodyzjak, ważne jest tylko właściwe dawkowanie. Produkowana z wina wódka (brandy i koniak) jest stosowana w azjatyckiej medycynie jako stymulator życia płciowego.

ŻEŃ-SZEŃ
Jego kłącza przerabia się na wyciągi, eliksiry i pigułki. Uważany jest za narkotyk, środek odmładzający, eliksir życia. Jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych afrodyzjaków. Już chińscy cesarze regularnie pili nalewki z żeń-szenia. Korzeń żeń-szenia zawiera wiele witaminami i składnikami odżywczymi. Działa tonizująco i zwiększa wydolność organizmu.
  
   Reklama

Copyright © 2Q.pl 2005 r. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Linki sponsorowane: Iwona Młyńska Dentafem